Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου

Την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή του 2ου Γυμνασίου για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Προηγήθηκε ο ορισμός Σημαιοφόρου και Παραστατών  και η τελετή παράδοσης της Σημαίας καθώς και η Απονομή Αριστείων και Βραβείων σχολικού έτους 2021-2022.

Την επιμέλεια είχαν οι φιλόλογοι του σχολείου κυρίες Ζαμπούνη Στυλιανή και Κερμανίδου Παμφίλη. Την γιορτή πλαισίωσε ο καθηγητής μουσικής κύριος Μπελογιάννης Γεώργιος που είχε την επιμέλεια της χορωδίας του σχολείου. Εικαστική παρέμβαση στον χώρο έκανε ο καθηγητής καλλιτεχνικών κύριος Παπαζήσης Γεώργιος. Τον συντονισμό των πολυμέσων είχε η υποδιευθύντρια του σχολείου, καθηγήτρια πληροφορικής κυρία Θεοδωρίδου Κυριακή.

Ευχαριστούμε θερμά την Διεύθυνση του ΕΠΑΛ Αλεξάνδρειας για την παραχώρηση του χώρου.

Αυτή η καταχώρηση δημοσιεύτηκε στις 27 Οκτωβρίου 2022, σε ΕΚ. 2022-2023. Βάλτε σελιδοδείκτη στο σύνδεσμο.