Κοπή βασιλόπιτας 2019

Την Δευτέρα 21 Ιανουαρίου πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας  η καθιερωμένη κοπή βασιλόπιτας για το 2019.

Την 1η διδακτική ώρα στον αύλειο χώρο,  παρουσία όλων των μαθητών και των εκπαιδευτικών, έγινε  κοπή πίτας για όλα τα τμήματα του Σχολείου, αφού πρώτα ευλογήθηκε από τον πατέρα Θεόδωρο και ο Διευθυντής ενημέρωσε ους μαθητές σχετικά με την προέλευση του εθίμου. Τυχερό τμήμα ήταν το Γ1 που  κέρδισε μία διδακτική επίσκεψη στη Βιβλιοθήκη  της Βέροιας.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και η υπεύθυνη παιδαγωγικής ευθύνης του Σχολείου μας κ. Μπαμπαλώνα Έλενα, οι οποίοι απηύθυναν χαιρετισμό και ευχήθηκαν στα παιδιά.

Μετά το πέρας των μαθημάτων έγινε κοπή πίτας σε κάθε τμήμα ξεχωριστά και οι τυχεροί μαθητές κέρδισαν δώρα που πρόσφερε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.

Και του χρόνου!!!

vasilopita19