Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία

Ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας στα πλαίσια της βιωματικής μάθησης και θέλοντας να ευαισθητοποιήσει τους μαθητές διοργάνωσε αυτή την ημέρα συνύπαρξης με κάποια παιδιά από την ομάδα των Special Olympics Ν. Ημαθίας.
Συγκεκριμένα, 20 μαθητές της Β? Γυμνασίου με την καθοδήγηση των γυμναστών του σχολείου κ. Δημόπουλο και κ. Πιτσαρή γνωρίστηκαν, συζήτησαν και έπαιξαν ομαδικά παιχνίδια στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου με τους: Ήλκο Θεόδωρο, Γκόβα Απόστολο, Γιαρένη Δημήτριο, Τσατσάνη Σωτήριο, Μπιζακίδη Αναστάσιο, Πορφύρη Νεόφυτο και Καρατάσιο Κυριάκο , όλα παιδιά της ομάδας των Special Olympics του Ν. Ημαθίας στο άθλημα της χιονοδρομίας.
Τα παιδιά συνοδεύονταν από τον κ. Γραμματικόπουλο Ανδρέα και την κ. Ανδρεάδου Καλλιόπη.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση

atomanapiria147 atomanapiria146 atomanapiria145 atomanapiria142 atomanapiria143 atomanapiria144 atomanapiria141