Χριστουγεννιάτικες Δραστηριότητες

Σε ατμόσφαιρα Χριστουγεννιάτικης Αγάπης, το Σχολείο μας διοργάνωσε γιορτή στις 23-12-2014 στο Δημαρχείο της πόλης μας.
Όλοι οι μαθητές και οι καθηγητές είχαν την ευκαιρία ν? ακούσουν Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και να παρακολουθήσουν με μεγάλο ενδιαφέρον τη θεατρική παράσταση «Ο Άη Βασίλης ? Κοκκινοσκουφίτσα» από μαθητές του Σχολείου μας.
Παράλληλα πραγματοποιήθηκε εκδήλωση «Μύρισε Χριστούγεννα» στο Πνευματικό Κέντρο Αλεξάνδρειας από μαθητές της Γ? Γυμνασίου σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.
Οι μαθητές πρόσφεραν Χριστουγεννιάτικα σπιτικά γλυκά και Χριστουγεννιάτικες κατασκευές ενώ ταυτόχρονα γνωστή αλευροβιομηχανία παρασκεύαζε και κερνούσε κουραμπιέδες.
Η εκδήλωση πλαισιώθηκε και από την παρουσία του γνωστού παρουσιαστή μαγειρικής Ευτύχη Μπλέτσα.