Γιορτή αποφοίτησης

Την Τρίτη, 16/6/2015 οργανώθηκε γιορτή αποφοίτησης για τους μαθητές της Γ? Γυμνασίου που ολοκλήρωσαν τον κύκλο τους στο Σχολείο μας και το αποχαιρετούν.
Οι μαθητές με τη συνεργασία των καθηγητών Φ. Γώτη, Α. Παντζάρη και Ι. Παπαπαναγιώτου και του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων κατέθεσαν τις σκέψεις τους για τη Σχολική ζωή και παρουσίασαν ένα μικρό θεατρικό έργο. Η γιορτή έκλεισε με μιμήσεις των καθηγητών του Σχολείου, πολύ τραγούδι και χορό.
Η βραδιά ήταν συγκινησιακά φορτισμένη. Όλοι μας ανακαλέσαμε στη μνήμη μας πρόσωπα και γεγονότα, γελάσαμε, συγκινηθήκαμε και ανανεώσαμε το ραντεβού για μετά από δέκα χρόνια.
Ευχόμαστε ολόψυχα στους μαθητές μας ο δρόμος που ανοίγεται μπροστά τους να είναι δημιουργικός και γεμάτος επιτυχίες.

apof2015