Ζωντανή μετάδοση της 2ης εκπομπής της ομάδας ραδιοφώνου

Την Παρασκευή,  4 Μαΐου από 12:00 έως 13:30, πραγματοποιήθηκε από  τα παιδιά της ομάδας του ραδιοφώνου η δεύτερη εκπομπή η οποία μεταδόθηκε  ζωντανά στο European School Radio από το εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου.

Η μετάδοση της εκπομπής έγινε στο πλαίσιο της θεματικής εβδομάδας – που υλοποιήθηκε στο σχολείο μας από Δευτέρα 30 Απριλίου έως Παρασκευή 4 Μαΐου – και τα θέματα της ήταν:

• Διατροφή
  • Οδική ασφάλεια
  • Έμφυλες ταυτότητες
  • Εθισμοί

Στην υλοποίηση της εκπομπής καθοριστική ήταν η βοήθεια των φοιτητών ? επιμορφωτών του  προγράμματος «European School Radio» Σιδέρη Συμεών, Μουρατίδη Χαράλαμπου, Ηλιάδη Στέφανου και Μοσχίδου Ιωάννας που επισκέφτηκαν το σχολείο και μας παρείχαν τον απαραίτητο εξοπλισμό και τις γνώσεις τους, γι? αυτό και τους ευχαριστούμε θερμά.

Φωτογραφίες από τη μετάδοση της εκπομπής

ekpomph21 ekpomph22

ekpomph24 ekpomph23